30 MAYIS – 03 HAZİRAN 2022 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen C1 L/T/T eğitimi yerel basında haber oldu. Türkiye menşeli Elektrik Kontrol Teknikleri Simülatör yazılımının anlatıldığı ve çalışma sayfalarının hazırlandığı Erasmus+ çalıştayı eğitim camiasının yanısıra haber ajanslarına da konu oldu.

 Lütfen haberi görmek için tıklayınız..

   Basında diğer haberlerimiz..   

    Polonya ve Portekiz’de düzenlenen L/T/T eğitim çalışmalarımız ulusal eğitim basın kaynaklarına haber oldu.

Lütfen haberi görmek için tıklayınız..  

    Projemiz desteği ile bu sene üçüncüsü düzenlenen 3.Geleneksel Gençlik Günleri  – Teknoloji Günleri ulusal basın kaynaklarına haber oldu. Karabağlar ilçesinden çok fazla okulun ilgi gösterdiği Teknoloji Günlerine, katılım bir hayli fazlaydı. 

Ulusal basın sitelerinde haberlere ulaşmak için lütfen klikleyiniz.

30 MAYIS – 03 HAZİRAN 2022 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen C1 L/T/T eğitim çalıştayı Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Metin Ender Karabulut’un açılış konuşması ile başladı. 

Türkiye menşeli simülatör yazılımının anlatıldığı ve çalışma sayfalarının hazırlandığı Erasmus+ eğitim çalıştayına İtalya, Polonya ve Portekiz’den öğretmenler katıldı. 

 Lütfen detayları görmek için tıklayınız..

   Projemiz desteği ile bu yıl 17-18 Mayıs tarihlerinde üçüncüsü düzenlenen 3.GELENEKSEL GENÇLİK GÜNLERİ bu yıl büyük ilgi gördü. Atölye çalışmalarına İzmir ilinden birçok okulun yoğun ilgi gösterdiği TEKNOLOJİ GÜNLERİ’ne, kurulan teknoloji sergileri bir başka heyecan kattı. 
Endüstri4.0 temalı sergiler özellikle gençlerden büyük ilgi gördü. Projemize ait çeşitli eğitim materyallerinin katılımcılara dağıtıldığı bu günler ulusal basında büyük ilgi gördü. Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese  proje üyeleri olarak sonsuz teşekkürler..

Lütfen ayrıntılar için basılarak, birçok okula asılan afişimizi inceleyiniz.

European Vocational Skills Week etkinlikleri çerçevesinde 09-10 Mayıs Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 11-12 Mayıs tarihlerinde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklere katıldık. Bu etkinliklere İzmir ilindeki tüm ortaokullar ziyaretçi olarak katılmışlardır. Bunun yanı sıra tüm meslek liseleri de katılımcı olarak etkinlikte yer almışlardır. 

Etkinlikler süresince iki stand kurarak proje ürünlerimizi sergiledik. Projelerimizi ve ürünlerimizi tanıttık. Tüm katılımcılara proje eğitim materyallerimizden dağıttık. İstekli okullara atölyeler düzenledik. Atölye çalışmalarına birçok okul yoğun ilgi gösterdi. Endüstri4.0 temalı ürünlerimize ziyaretçiler büyük ilgi gösterdi. Standlarımız etkinlik süresince en çok ilgiyi çeken standlardan olmuşlardır. 

Ayrıca İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Dr. Murat Mücahit  YENTÜR standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırmış ve projemiz hakkında kendisine bilgi verilmiştir. Bu güzel organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese  proje üyeleri olarak sonsuz teşekkürler..

   Projemiz 24-27 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen 2. Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumuna (UPUES2022) katıldık. Necmettin Erbakan Üniversitesi tarafından düzenlenen sempozyumun 20.oturumunda projemiz hakkındaki akademik bildiriyi sunduk.

Sempozyum boyunca özellikle Erasmus+ projeleriyle ilgilenen katılımcılar ile bir arada olmak ve onların deneyim ve bilgilerinden yararlanmak faydalıydı. 

   14-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen #ERASMUSDAYS seminerinde konuşmacı olarak katıldık. Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerde projemiz hakkındaki sunumu gerçekleştirdik.

Etkinlik süresince açtığımız stand ile projemiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.  Özellikle Erasmus+ projeleriyle ilgilenen katılımcılar ile bir arada olmak ve onlara deneyimlerimizi aktarmak önemliydi.