C2 - ÖĞRENİM/ÖĞRETİM/EĞİTİM FAALİYETİ SONUCUNDA OLUŞTURULAN 1.EĞİTİM MATERYALİ

11-15 Ekim 2021 tarihinde, Polonya – Lubin kentinde yapılan C2 – Öğrenim/Öğretim/Eğitim faaliyeti sonucunda mikrodenetleyiciler için “MikroC Kitapçığı & Temrinleri” kitapçığı İngilizce olarak oluşturulmuştur. 

Bu kitapçığın oluşturulmasında İtalya, Portekiz, Türkiye ve evsahibi ülke Polonya’dan bir çok öğretmen katkıda bulunmuşlardır. 

Bu kitapçık MikroC programlama dili ile mikrodenetleyiciler kullanarak uygulama geliştirmek isteyen her seviyeden teknik insanlara hitap etmektedir. 

Kitapçığın ilk bölümünde MikroC programlama dili hakkında genel ve yeterli bir bilgilendirme verilmiştir. Daha sonra, basitten karmaşığa doğru temrinler ile öğrenimlerin geliştirilmesi sağlanmıştır. 

Tüm örnekler test edilmiştir. Bu kitapçıkta yer alan MikroC dili örneklerini istediğiniz bir PIC mikrodenetleyiciye uygulayabilirsiniz. Tüm örnekleri fiziksel olarak board üzerinde yapabileceğiniz gibi devre simülasyon programları kullanarak devrelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

MikroC Kitapçığı & Temrinleri kitapçığının Türkçe versiyonu için lütfen tıklayınız..

MikroC Kitapçığı & Temrinleri kitapçığının Portekizce versiyonu için lütfen tıklayınız..

İlgili programlar için DÖKÜMANTASYON menüsünden PROGRAMLAR linkine tıklayınız..

C4 - ÖĞRENİM/ÖĞRETİM/EĞİTİM FAALİYETİ SONUCUNDA OLUŞTURULAN 2.EĞİTİM MATERYALİ

22-26 Kasım 2021 tarihinde, Portekiz – Benedita kentinde yapılan C4 – Öğrenim/Öğretim/Eğitim faaliyeti sonucunda “Ardunio Kitapçığı & Temrinleri” kitapçığı İngilizce olarak oluşturulmuştur. 

Bu kitapçığın oluşturulmasında İtalya, Polonya, Türkiye ve evsahibi ülke Portekiz’den bir çok öğretmen katkıda bulunmuşlardır. 

Bu kitapçık Ardunio ile uygulama geliştirmek isteyen her seviyeden insanlara hitap etmektedir. 

Kitapçığın ilk bölümünde Ardunio hakkında genel bilgilendirme yapılmıştır. Sonra  programlama dili hakkında genel ve yeterli bir bilgilendirme verilmiştir. Basitten karmaşığa doğru temrinler ile öğrenimlerin geliştirilmesi sağlanmıştır. 

Tüm örnekler test edilmiştir. Bu kitapçıkta yer alan Ardunio dili örneklerini istediğiniz bir Ardunio kitine uygulayabilirsiniz. Tüm örnekleri fiziksel olarak board üzerinde yapabileceğiniz gibi devre simülasyon programları kullanarak devrelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca telefonunuzdan ilgili karekodu okutarak devrelere erişebilirsiniz. 

 

İlgili programlar için DÖKÜMANTASYON menüsünden PROGRAMLAR linkine tıklayınız..

C3 - ÖĞRENİM/ÖĞRETİM/EĞİTİM FAALİYETİ SONUCUNDA OLUŞTURULAN 3.EĞİTİM MATERYALİ

28 Mart-01 Nisan 2022 tarihinde, İtalya – Bolzano kentinde yapılan C3 – Öğrenim/Öğretim/Eğitim faaliyeti sonucunda “LabVIEW Kitapçığı & Temrinleri” kitapçığı İngilizce olarak oluşturulmuştur. 

Bu kitapçığın oluşturulmasında Portekiz, Polonya, Türkiye ve evsahibi ülke İtalya’dan bir çok öğretmen katkıda bulunmuşlardır. 

Bu kitapçık LabVIEW ile devre kurarak, analiz yapmak isteyen teknisyenlere hitap etmektedir. 

Kitapçığın ilk bölümünde LabVIEW hakkında genel bilgilendirme yapılmıştır. Sonra  program hakkında genel ve yeterli bir bilgilendirme verilmiştir. Basitten karmaşığa doğru temrinler ile öğrenimlerin geliştirilmesi sağlanmıştır. 

Tüm örnekler test edilmiştir. Bu kitapçıkta yer alan LabVIEW örneklerini istediğiniz bir uygulama setine uygulayabilirsiniz. Tüm örnekleri fiziksel olarak board üzerinde yapabileceksiniz. 

İlgili programlar için DÖKÜMANTASYON menüsünden PROGRAMLAR linkine tıklayınız..

C1 - ÖĞRENİM/ÖĞRETİM/EĞİTİM FAALİYETİ SONUCUNDA OLUŞTURULAN 4.EĞİTİM MATERYALİ

30 Mayıs-03 Haziran 2022 tarihinde, Türkiye – İzmir kentinde yapılan C1 – Öğrenim/Öğretim/Eğitim faaliyeti sonucunda “Elektrik Kontrol Teknikleri Simülatörü Kitapçığı & Temrinleri” kitapçığı İngilizce olarak oluşturulmuştur. 

Bu kitapçığın oluşturulmasında Portekiz, Polonya, İtalya ve ev sahibi ülke Türkiye’den bir çok öğretmen katkıda bulunmuşlardır. 

Bu kitapçık EKTS ile devre kurarak, devre çalışmasını analiz yapmak veya yeni devreler dizayn etmek isteyen teknisyenlere hitap etmektedir. 

Kitapçığın ilk bölümünde EKTS programı hakkında genel bilgilendirme yapılmıştır. Sonra  program hakkında genel ve yeterli bir bilgilendirme verilmiştir. Basitten karmaşığa doğru temrinler ile öğrenimlerin geliştirilmesi sağlanmıştır. 

Tüm örnekler test edilmiştir. Bu kitapçıkta yer alan EKTS örneklerini gerçek hayata uygulayabilirsiniz. Tüm örnekleri fiziksel olarak pano üzerinde yapabileceksiniz. 

İlgili örnekler için DÖKÜMANTASYON menüsünden PROGRAMLAR linkine tıklayınız..